Сутра обележавање 24. марта

Сутра 24. марта у центру Лебана, код спомен плоче палим жртвама Нато агресије,биће обележено страдање војника, цивила и грађанства од стране Нато алијансе која је почела баш тог 24. марта 1999. године.

Тог дана почео је ваздушни напад Нато снага који је трајао скоро три месеца и у којима су уништавани не само војни циљеви већ и енергетска постројења, мостови, насеља, градови, села, возови,цивилни конвоји.

Са територије општине Лебане у ратовима од 1990-1999 године,погинуло је двадесет униформисаих лица и четири цивилне жртве рата.

Програм почиње у 11,00 часова уз присуство породица страдалих, представника локалне самоуправе, војске, полиције, основних и средњих школа, педставника удружења бораца као и политичких партија.