Одржана друга ванредна седница ШЗВС

Са почетком од 8 сати данас је одржана друга ванредну седница Штаба за ванредне ситуације  општине Лебане. На Дневном реду биле су три тачке и то :

1. Извештај о функционисању система одбране од града на територији радарског центра “Кукавица” за период од 15.04 2024. до 15.07.2024. године.
  2. Разматрање стања спремности и оспособљености свих субјеката од посебног значаја за заштиту и спасавање на територији општине Лебане са посебним освртом на заштити и спасавању у случају великих шумских пожара и пожара на отвореном простору.
  3. Разно

Помоћник начелника Општинског штаба за ванредне ситуације Драган Ђорић рекао је да у току 91 дана обухваћеног периода, регистрована су 54 дана са радарским праћењем конвективних процеса на које су током 36 дана спроведена превентивна засејавања. Посебна карактеристика је што смо имали честу појаву суперћелијских процеса што је последица прегрејане атмосфере.