Одржана 13. седница Општинског већа општине Лебане

Са почетком од 8 сати одржана је 13. седница Општинског већа општине Лебане.

На самом почетку седнице разматран је Предлог одлуке о додели помоћи ђацима који полазе у први разред основне школе. Председник општине Лебане Иван Богдановић рекао је да је, на основу увида у стање у буџету општине Лебане, повећан износ који се додељује првацима.

„Дуплираћемо ове године износ који добијају прваци као подршка њима и њиховим породицама. Као и претходних година обићи ћу са својим сарадницима прваке када крене школаска година и уручити им ранчеве, новчану честитку и пожелети им срећан почетак школовања“ рекао је Богдановић и додао да ове године имамо исти број одељења на територији наше општине што се тиче и основног и средњег образовања.

У току данашње седнице  разматран је Предлог Општинског правобранилаштва за давањем сагласности за склапање споразума за накнаду нематеријалне штете настале уједом паса и мачака луталица.

Све тачке Дневног реда ове седнице усвојене су већином гласова.