Уплата треће рате годишњег пореза на имовину

Одсек локалне пореске администрације Општинске управе Лебане обавештава пореске обвезнике – физичка лица, предузетнике и правна лица да 15. августа 2024. године, доспева за плаћање 3. рата годишњег пореза на имовину за 2024. годину.

Имајући у виду да је законом предвиђено квартално плаћање пореза на имовину као и да кашњење или једнократно измирење пореске обавезе на крају календарске године доводи до обрачуна и наплате камате, позивају се порески обвезници да своје доспеле обавезе измирују у законски прописаним роковима.

Порез на имовину плаћа се тромесечно, у року од 45 дана од дана почетка тромесечја и то:

• до 15. фебруара – први квартал,
  • до 15.маја – други квартал,
  • до 15.августа – трећи квартал и
  • до 15.новембра – четврти квартал.

Информације о тренутном стању дуга порески обвезници поред Општинске управе Лебане (канцеларија ЛПА) од сада могу добити и у Услужном центру општине Лебане (Јединственом управном месту) на шалтеру Локалне пореске администрације.

Такође, све инфорације о уплатама и стању дуговања грађани могу пратити и електронски, преко Јединственог информационог система локалне пореске администрације (ЈИС ЛПА) путем сајта https://www.lpa.gov.rs на коме је потребно извршити регистрацију како би се добио увид у стање на рачуну у свим општинама у којима власници имају непокретност.